Σάββατο 7 Ιουνίου 2014

Σταμάτησε στα έξι!! (video)

Ο τραυματισμός του Μάρκο Ρόις δεν… απέτρεψε την Γερμανία να πάρει μια μεγάλη νίκη 6-1 επί της Αρμενίας και τον Μάριο Κλόζε να γράφει ιστορία!

Σταμάτησε στα έξι! (video)
Ο Μάρκo Ρόις αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν το ημίχρονο του φιλικού αγώνα με την Αρμενία, αλλά η Γερμανία δεν… μάσησε!

Πήρε μια μεγάλη σε εύρος νίκη 6-1 στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Μάιντζ πετυχαίνοντας πέντε τέρματα από το 72ο λεπτό μέχρι και το τέλος.

Πρόσωπο του αγώνα ο Κλόζε ο οποίος μπορεί να σκόραρε μόνο μια φορά αλλά ξεπέρασε τον Γκερντ Μίλερ στη λίστα με τους σκόρερ όλων των εποχών στην εθνική ομάδα της Γερμανίας.

Ο Σούρλε στο 52ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Γερμανία. Η Αρμενία ισοφάρισε στο 69ο λεπτό με τον Μχιταριάν μετά από εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Και μετά από αυτό ακολούθησε η… καταιγίδα!

Μέσα σε έξι λεπτά σκόραρε τρεις φορές με τους Ποντόλσκι (71’), Χέβεντες (73’), Κλόζε (76’).

Ο Γκέτσε πρόσθεσε άλλα δύο τέρματα (82’ 89’), δίνοντας ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη της Γερμανίας.

Πηγή: sport-fm.gr