Τρίτη 19 Αυγούστου 2014

Θέλει δουλειά ο Άρης!!

Αρκετά προβλήματα «έβγαλε» ο Άρης, κυρίως στο επιθετικό κομμάτι, στο φιλικό απέναντι στην Γιαβόρ. Ελάχιστος κόσμος στο «Βικελίδης» στην «λευκή» ισοπαλία 0-0 των κίτρινων απέναντι στους Σέρβους.

Θέλει δουλειά ο Άρης
Δουλειά κυρίως στην επιθετική λειτουργία έδειξε πως χρειάζεται ο Άρης. Οι «κίτρινοι» κόλλησαν στο 0-0 στο φιλικό απέναντι στην Γιαβόρ στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με την ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη να δείχνει πως θέλει βελτίωση ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων.

Ο Άρης δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός στο πρώτο 45λεπτο και μόνο πριν το τέλος του ημίχρονο κατάφερε να δημιουργήσει κάποιες μικρο-ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να ανησυχήσει ιδιαίτερα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο μέρος, όπου και πάλι στο φινάλε -κυρίως με τον Σουνά- οι Θεσσαλονικείς έδειξαν κάπως πιο δραστήριοι αλλά έμειναν μακριά από το γκολ.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως λιγότεροι από 1.000 ήταν οι οπαδοί των «κίτρινων» που βρέθηκαν στο γήπεδο.Πηγή: sport-fm.gr