Πέμπτη 4 Σεπτεμβρίου 2014

Ρέπεσα: «Διαφορετικά τα κριτήρια της διαιτησίας»

Δίκαια χαρακτήρισε τη νίκη της Ελλάδας ο προπονητής της Κροατίας, Γιάσμιν Ρέπεσα, αλλά γκρίνιαξε για τα κριτήρια στα σφυρίγματα των διαιτητών.

Παράπονα για τα κριτήρια της διαιτησίας, αν και αναγνώρισε ότι η Ελλάδα ήταν καλύτερη, εξέφρασε ο προπονητής της Κροατίας, Γιάσμιν Ρέπεσα.

«Συγχαρητήρια στην Ελλάδα. Άξιζαν απόλυτα τη νίκη, έπαιξαν πολύ καλύτερα. Ο βασικός λόγος που χάσαμε ήταν ότι δεν μπορούσαμε να προσαρμοστούμε στα κριτήρια των σφυριγμάτων. Και τα τέσσερα παιχνίδια ήταν τρελά μέχρι τώρα. Είναι απίστευτο ότι κάναμε μόλις τέσσερα φάουλ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια η Ελλάδα ήταν στο μπόνους των βολών μετά από 3-4 λεπτά. Κάθε φορά που πλησιάζαμε η Ελλάδα σκόραρε και επαναλαμβάνω πως άξιζε τη νίκη. Το παιχνίδι με το Πουέρτο Ρίκο είναι η τελευταία ευκαιρία για τις δύο ομάδες κι αν θέλουμε να συνεχίσουμε θα πρέπει να κερδίσουμε. Δεν θα είναι εύκολο, αλλά πιστεύω πως θα είμαστε πολύ καλύτερα προετοιμασμένοι σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην Ελλάδα», ανέφερε.