Πέμπτη 4 Σεπτεμβρίου 2014

MLS: «Επαναστατικός» Ενγκουγιέν!! (videos)

Χάρη σε δύο γκολ του Λι Ενγκουγιέν, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον επικράτησαν με 3-1 της αποδεκατισμένης Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Σούνι Σαντ, αλλά στο 45ο ισοφάρισε ο Τιλ Μπάνμπερι, ενώ ο 27χρονος Ενγκουγιέν ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 48ο και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 94ο. Σε άλλο σημερινό ματς του MLS, οι Ομπαφέμι Μάρτινς και Άντι Ρόουζ πέτυχαν από δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο για το εύκολο 4-2 των Σιάτλ Σάουντερς εναντίον της Σίβας ΗΠΑ, που μείωσε με τον Μάρκο Ντελγάδο στο 51ο λεπτό και πέναλτι του Ράιαν Φίνλι στο 60ό. Τέλος, ο Κόνορ Κέισι πέτυχε το μοναδικό γκολ του 1-0 των Φιλαδέλφεια Γιούνιον σε βάρος του Τορόντο στο 55ο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης στον Άστον Μόργκον στο 77ο.