Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014

Σπουδαίο διπλό με Νοβάκοβιτς οι Σλοβένοι!

Mε δύο τέρματα του Νοβάκοβιτς μέσα σε ένα πεντάλεπτο, η Σλοβενία επικράτησε μέσα στο Βίλνιους και μπήκε για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης στον 5ο όμιλο.

Σπουδαίο διπλό με Νοβάκοβιτς οι Σλοβένοι
Με τον έμπειρο επιθετικό που αγωνίζεται στην Σιμίζου της Ιαπωνίας, σημειώνει δύο τέρματα, οι Σλοβένοι άλωσαν το Βίλνιους με 2-0 και πέρασαν στην 2η θέση με 6 πόντους

Όλα κρίθηκαν σε πέντε λεπτά στην αναμέτρηση της Λιθουανίας με την Σλοβενία. Στο 33ο λεπτό, μετά από μπαλιά του Πέτσνικ, ο Νοβάκοβιτς με ωραίο σουτ κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο για να γίνει το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης, αφού αστόχησε την πρώτη φορά από καλή θέση μέσα στην περιοχή, κέρδισε την επαναφορά για να γράψει το 2-0 και να χαρίσει ουσιαστικά τη νίκη στη Σλοβενία.

Επόμενο ματς (14-10)