Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014

«Καθάρισε» με Ρούνεϊ η Αγγλία!

Το τρία στα τρία έκανε η Αγγλία με την επικράτηση απέναντι στην Εσθονία (1-0), χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούνεϊ.

«Καθάρισε» με Ρούνεϊ η Αγγλία
Με τέρμα του Ρούνεϊ, η Αγγλία έκανε το τρία στα τρία στο γκρουπ κι έφτασε τα 43 γκολ με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του.

Η Αγγλία απειλήθηκε με την έναρξη του αγώνα, με τον Ζενιόφ, να εμποδίζεται την τελευταία στιγμή να σκοράρει. Οι Άγγλοι απάντησαν με καλή ευκαιρία με τον Γουέιν Ρούνεϊ στο 16ο λεπτό. Στο 44’ ο Χέντερσον είχε καλή στιγμή, αλλά ο Παρέικο, γλίτωσε την εστία του. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, το έργο των «λιονταριών» έγινε πιο εύκολο, αφού ο Κλάβαν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Χρειάστηκε να έρθει το 76ο λεπτό, ώστε ο Ρούνεϊ που απώλεσε αρκετές ευκαιρίες στο ματς, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, να γράψει το 1-0 για την Αγγλία. Δευτερόλεπτά πριν αφήσει τη θέση του, στον Ρίκι Λάμπερτ, κάτι που τελικά δεν συνέβη!