Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014

«Κόλλησε» ξανά η Σέλτικ!!

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η Σέλτικ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει, μένοντας στο 0-0 με την ουραγό Ρος Κάουντι και δίνει την ευκαιρία στην Αμπερντίν να μειώσει τη διαφορά στους δύο βαθμούς.

«Κόλλησε» ξανά η Σέλτικ
Δεύτερη συνεχόμενη «γκέλα» έφερε η Σέλτικ, μένοντας στο 0-0 με την ουραγό Ρος Κάουντι στο Σέλτικ Παρκ στην 18η αγωνιστική της Πρέμιερσιπ Σκωτίας.

Οι «Κέλτες» δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα απ’ την Νταντί και με το «χλιαρό» 0-0 δίνουν την ευκαιρία στην Αμπερντίν να μειώσει τη διαφορά στους δύο βαθμούς, με νίκη στο αυριανό ματς επί της Ινβαρνές.

Σε γκέλα έπεσε και η Νταντί Γιουνάιτεντ, η οποία ηττήθηκε 2-1 απ’ την φορμαρισμένη Σεντ Τζόνστον, ενώ σπουδαία βαθμολογική ανάσα πήρε η Κιλμάρνοκ, επικρατώντας της Χάμιλτον με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.