Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014

Στο σκοτάδι το Ολυμπιακός-Φοίνικας!!

Διακοπή ρεύματος στο κλειστό του Ρέντη προκάλεσε την προσωρινή διακοπή του ματς του Ολυμπιακού με το Φοίνικα Σύρου για τη δέκατη αγωνιστική της Volleyleague, λίγο πριν το τέλος του πρώτου σετ.

Στο σκοτάδι το Ολυμπιακός-Φοίνικας
Στο σκοτάδι βυθίστηκε το κλειστό του Ρέντη, στο ματς του Ολυμπιακού με τον Φοίνικα Σύρου, για την δέκατη αγωνιστική της Volleyleague.

Στο πρώτο σετ και ενώ το σκορ ήταν 18-20 υπέρ του Φοίνικα Σύρου, τα φώτα έσβησαν στο γήπεδο, προκαλώντας την παύση του παιχνιδιού, τα τελευταία είκοσι περίπου λεπτά.

Οι άνθρωποι των γηπεδούχων «ψάχνονται» για τυχόν ζημιά που προκάλεσε την διακοπή προκειμένου να συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι, με τους φιλάθλους να δημιουργούν... ατμόσφαιρα στις εξέδρες. Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για βλάβη της ΔΕΗ και όχι του γηπέδου.

Σύμφωνα με τον κανονισμό πάντως, υπάρχει περιθώριο ενενήντα λεπτών να αποκατασταθεί η ζημιά, ενώ σε περίπτωση που δεν έχει έρθει το ρεύμα μέχρι τότε, το ματς θα οριστικά ξανά και θα ξεκινήσει απ' την αρχή.*Πηγή: sport-fm.gr*