Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

Τελευταία η Γκινγκάμπ!!

Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έπεσε η Γκινγκάμπ, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Εβιάν, που ήταν και η τρίτη συνεχόμενη. «Βούλιαξε» κι άλλο η Λιλ, μετά το 1-0 από την Μπορντό.

Τελευταία η Γκινγκάμπ!
Τελειωμό δεν έχουν τα προβλήματα για την Γκινγκάμπ. Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League γνώρισε την τρίτη σερί της ήττα, αυτή τη φορά από την Εβιάν με 2-0, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Νίκη-τετράδας πέτυχε η Μπορντό, η οποία επικράτησε 1-0 της Λιλ.

Χωρίς τέρματα έληξε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Εβιάν και Γκινγκάμπ, με τους γηπεδούχους να σημειώνουν και τα δύο τέρματά τους στο δεύτερο μέρος, με τους Βας (59’) και Νίλσεν (81’).

Νωρίτερα, η Μπορντό έψαχνε τη νίκη απέναντι στη Λιλ, προκειμένου να μπει ξανά σε τροχιά τετράδας και το κατάφερε (1-0) με το γκολ που σημείωσε ο Ντιαμπατέ στο 62ο λεπτό. *Πηγή: sport-fm.gr*