Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

Ποιος; Ποιος; Ποιος; Ο Πίρλο ο θεός!! (video)

Αντρέα Πίρλο για τον πόνο… των άλλων. Ο 35χρονος πήρε απ΄ το χέρι τους «μπιανκονέρι» στο ντέρμπι με την Τορίνο και με σουτ-buzzer beater οδήγησε την ομάδα του στη νίκη, 2-1, παρότι αγωνιζόταν με 10.

Ποιος; Ποιος; Ποιος; Ο Πίρλο ο θεός! (video)
Σε κάθε δύσκολη στιγμή της Γιουβέντους είναι εκεί! Ο Αντρέα Πίρλο έσωσε την Γιουβέντους στο ντέρμπι με την Τορίνο, βγάζοντάς την με δικό του γκολ στο 90+3’ νικήτρια με σκορ 2-1.

Οι «μπιανκονέρι» άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Αρτούρο Βιδάλ στο 15ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα με γκολάρα του Μπρούνο Πέρεζ στο 23’ και παρά την πίεση που δέχτηκαν κράτησαν την ισοπαλία μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο, η ομάδα του Αλέγκρι συνέχιζε να έχει τα ηνία και να πιέζει, όμως και η Τορίνο είχε τις δικές της καλές στιγμές έπειτα από αντεπιθέσεις. Η «γκρανάτα» απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 78’ όταν ο Λιχτστάινερ αντίκρισε την δεύτερη κάρτα, όμως ο Πίρλο κρατούσε το καλύτερο για το τέλος. Με εξαιρετικό σουτ στο 90+3’ ο Πίρλο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην Γιουβέντους.

Έτσι, οι «μπιανκονέρι» έφτασαν τους 34 βαθμούς –έπειτα από 13 αγωνιστικές στη Serie A- και ελπίζουν σε στραβοπάτημα της Ρόμα στο ντέρμπι με την Ίντερ.