Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

«Κόλλησαν»… εκτός!!

Την τέταρτη σερί ισοπαλία μακριά απ’ το γήπεδό της πήρε η Λόκερεν με το 1-1 στο γήπεδο της Λιρς για την 17η αγωνιστική της Jupiler League. Γκέλαρε ξανά η Σταντάρ Λιέγης, 2-0, στην έδρα της Κόρτραϊκ.

«Κόλλησαν»… εκτός
«Κολλημένη» στις εκτός έδρας ισοπαλίες έμεινε η Λόκερεν που έμεινε στο 1-1 με την Λιρς στην 17η αγωνιστική της Jupiler League.

Οι φιλοξενούμενοι μέτρησαν το τέταρτο σερί ισόπαλο αποτέλεσμα μακριά απ’ το γήπεδό τους, με την Λιρς να τους αιφνιδιάζει στο πρώτο μόλις λεπτό ανοίγοντας το σκορ με τον Κουεμάχα.

Ο Λέγιε στο 14ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα που κράτησε τη Λόκερεν στην τέταρτη θέση (μεζί με Γκενκ και Κόρτραϊκ) και την Λιρς να μαίνει στην πρότελευταία θέση, ισόβαθμη με την ουραγό Σερκλ Μπριζ.

Με γκέλες συνέχισε και η Σταντάρ Λιέγης που ηττήθηκε στο γήπεδό της με 2-0 απ’ την Κόρτραϊκ και έμεινε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην έκτη μετά από τέσσερις σερί νίκες.