Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015

Με τέτοιον Ποτέ δεν χάνεις ποτέ!!

Με τον Ποτέ να είναι σε μεγάλα κέφια, η Ομόνοια επιβλήθηκε της ΑΕΚ στην Λάρνακα με 3-1 για την 15η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της κατάταξης.

Με τέτοιον Ποτέ δεν χάνεις ποτέ!
Σημαντική νίκη στο "ΓΣΖ" της Λάρνακας σημείωσε η Ομόνοια, επικρατώντας με 3-1 για τη 15η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και βρέθηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν αναμφίβολα ο Ποτέ. Ο 32χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ με κεφαλιά για τους φιλοξενούμενους στο 30’ και ο Ασίς στο 72’ πλάσαρε σωστά και διπλασίασε τα τέρματά τους. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Κολαούτι μείωσε το σκορ σε 2-1 με καλό σουτ και ξαναέβαλε στο παιχνίδι της διεκδίκησης των βαθμών την ΑΕΚ. Ωστόσο, ο Ποτέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων "καθάρισε" για το «τριφύλλι», γράφοντας το τελικό 3-1.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης, η Ομόνοια "έπιασε" την ΑΕΚ Λάρνακας στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς.

Στο άλλο ματς της ημέρας η Δόξα Κατωκοπιάς αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Οθέλλο με 0-0 και φτάνοντας τους 11 βαθμούς παρέμεινε στην 11η θέση, μια πίσω από το σημερινό αντίπαλο της που έχει και έναν πόντο παραπάνω.