Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015

Προσπέρασμα με το καλημέρα!!

Με «διπλό» στην έδρα της Χετάφε ξεκίνησε το 2015 για τη Ράγιο Βαγεκάνο, καθώς έφυγε με το υπέρ της 2-1 για της 17η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος και ξεπέρασε στη βαθμολογία τους γηπεδούχους.

Προσπέρασμα με το καλημέρα
Σημαντικό και δύσκολο «τρίποντο» πήρε η Ράγιο Βαγεκάνο στο πρώτο της ματς για το νέο έτος, καθώς νίκησε με 2-1 τη Χετάφε, αν και έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, όταν και σκόραρε ο Βάθκεθ. Ωστόσο, ο Χόθαμπεντ ισοφάρισε στο 39ο λεπτό και ο Μπαένα στο 64’ και ολοκλήρωσε την ανατροπή. Αυτό το σκορ έμεινε μέχρι τέλους και οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν τη σημερινή τους αντίπαλο στη βαθμολογία, ενώ ισοβαθμούσαν.

Η τελευταία νίκη της Βαγεκάνο πριν απ’ αυτή ήταν την 1η Δεκεμβρίου, όταν και πέρασε με 1-0 από την έδρα της Αλμερία και από τότε μετρούσε τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία (σε πρωτάθλημα και Κύπελλο).