Τρίτη 13 Ιανουαρίου 2015

Κάζο για Εφές!

Ήττα-σοκ στην έδρα της από την Τουρκ Τέλεκομ υπέστη η Αναντολού Εφές στην παράταση και έχασε τη μοναξιά της κορυφής στην τουρκική λίγκα.

Κάζο για Εφές
Όταν χαλαρώνεις, το πληρώνεις… Η Αναντολού Εφές πίστεψε πως όλα τελείωσαν όταν μπήκε στην τέταρτη περίοδο του αγώνα με την Τουρκ Τέλεκομ με +14, αλλά είδε τους αντιπάλους της να στέλνουν το ματς στην παράταση με τρίποντο και μετά να τη νικούν με 91-86 μέσα στο «σπίτι» της.

Έτσι μετά από 15 αγωνιστικές η ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς μοιράζεται την κορυφή με Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ και Νταρουσάφακα. Ο Νέναντ Κρστιτς με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Νεμάνια Μπιέλιτσα με 15 και ο Ντάριο Σάριτς με 14 πόντους πάλεψαν περισσότερο από τους γηπεδούχους, ενώ ο Στράτος Περπέρογλου βρέθηκε σε κακή μέρα κι έμεινε άποντος με 0/2 βολές, 0/3 δίποντα και 0/1 τρίποντο σε 22:04.