Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2015

Αποθεώστε την!!

Ποιος να το πίστευε; Ούτε η Μαρσέιγ, ούτε η Παρί Σεν Ζερμέν είναι στην κορυφή, αλλά η Λιόν, η οποία έκανε… πάρτι (3-0) στο «Ζερλάν» με την Τουλούζ, για την 20η αγωνιστική! Στο 0-0 Ναντ και Μετς.

Αποθεώστε την!
Δεν σταματάει ο τρένο της Λιόν! Οι «λιονέ» συνέτριψαν με 3-0 την Τουλούζ, στο «Ζερλάν» και σε συνδυασμό με τις ήττες των Μαρσέιγ και Παρί Σεν Ζερμέν, πάτησαν στην κορυφή της βαθμολογίας ύστερα από 20 αγωνιστικές!

Δύο γκολ για τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, Λακαζέτ και ένα από τον Φεκίρ. Στο άλλο ματς, Ναντ και Μετς έμειναν στο 0-0.

Το… πάρτι είχε ξεκινήσει από νωρίς στο «Ζερλάν» με τον Λακαζέτ να βάζει μπροστά τη Λιόν στο 14ο λεπτό και τον αρχηγό να χτυπά ξανά στο 27’ και να διαμορφώνει το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου. Με την ίδια… φόρα μπήκε και στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Φουρνιέ, με τον Φεκίρ να ανεβάζει κι άλλο το δείκτη του σκορ στο 48’.