Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Χαλάρωσε και το... πλήρωσε!

Σκόνταψε στο «Κονστάντ Βάντεν Στοκ» η Άντερλεχτ, καθώς ήρθε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στη Μαλίν για την 26η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος και δεν κατάφερε να πλησιάσει στον ένα βαθμό την Μπριζ.

Χαλάρωσε και το... πλήρωσε
Σε αδύναμο κρίκο εξελίσσεται το «Κονστάντ Βάντεν Στοκ» για την Άντερλεχτ, καθώς δεν μπόρεσε για έκτη φορά φέτος στο «κάστρο» της να φτάσει στην νίκη μετά το 1-1 με αντίπαλο τη Μαλίν, παρότι είχε το προβάδισμα λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο Μίτροβιτς στο 78’, ωστόσο, το γκολ του Σέρβου επιθετικού δεν ήταν αρκετό για να πάρει τη νίκη η Άντερλεχτ. Ο Βεσελίνοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 1-1 «παγώνοντας» τους οπαδούς των γηεπδούχων και στέρησε από την Άντερλεχτ τους τρεις βαθμούς.

Με την ισοπαλία αυτή η Άντερλεχτ έφτασε τους 48 βαθμούς και υπολείπεται τρεις βαθμούς της πρωτοπόρου Μπριζ, αν και έχει ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ η Μαλίν παρέμεινε στη 12η θέση του βελγικού πρωταθλήματος με 29 πόντους.