Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Οκτώ λεπτά ποδοσφαίρου!!

Με τρία γκολ να σημειώνονται στο οκτάλεπτο, η Καμπούρ επικράτησε 2-1 της Χέρενφεν στην έδρα της και ανέβηκε στην ένατη θέση της βαθμολογίας του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Οκτώ λεπτά ποδοσφαίρου!
Μέσα οκτώ λεπτά καθάρισε η Καμπούρ το παιχνίδι με τη Χέρενφεν, επικρατώντας με 2-1 στην έδρα της στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Βαν Ντερ Στρέεκ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα, με τον Σλαγκβέερ να κάνει το 1-1 στο 7’, όμως στο επόμενο λεπτό, ο Βαν Ντερ Στρέεκ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, με το 2-1 να μένει μέχρι τέλους.

Έτσι η Καμπούρ ανέβηκε στην ένατη θέση, και βρίσκεται πλέον στο -4 από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ του Europa League. *Πηγή: sport-fm.gr*