Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Σταμάτησε στο Παλέρμο το σερί για Νάπολι!!

Μετά από τέσσερις σερί νίκες, η Νάπολι ηττήθηκε στο "Ρέντσο Μπαρμπέρα" από την Παλέρμο με 3-1 και είδε τη διαφορά της από την Φιορεντίνα να μειώνεται στους 4 πόντους.

Σταμάτησε στο Παλέρμο το σερί για Νάπολι
Το χειρότερο παιχνίδι μέσα στο 2015 έκανε η Νάπολι, αφού έχασε με συνοπτικές διαδικασίες από την Παλέρμο με 3-1 και πλέον έχει την Φιορεντίνα πίσω της στους τέσσερις πόντους. Η Παλέρμο με τη νίκη αυτή, έφτασε τους 33 βαθμούς και μπήκε στην πρώτη επτάδα. Το σκορ άνοιξε ο Λαζαάρ με ένα σουτ από απόσταση 40 μέτρων στο 14ο λεπτό, ενώ στο 36ο ο Αργεντινός Βάσκεζ, μετά από ασίστ του Ντιμπαλά, έγραψε το 2-0. Το 3ο γκολ για την ομάδα της Σικελίας, σημείωσε ο Ριγκόνι, μετά από ασίστ του Βάσκεζ. Το γκολ της τιμής για τη Νάπολι, σημείωσε ο Γκαμπιαντίνι στο 82ο λεπτό.