Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Εξάποντο για Φράιμπουργκ!

Στο μεγάλο παιχνίδι για την ουρά της βαθμολογίας, η Φράιμπουργκ επικράτησε μέσα στο Βερολίνο επί της Χέρτα με 2-0 και την έπιασε στους 21 πόντους.

Εξάποντο για Φράιμπουργκ
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Φράιμπουργκ, μιας και επικράτησε με 2-0 μέσα στην έδρα της Χέρτα και την έπιασε στην βαθμολογία με 21 πόντους. Οι "κόκκινοι" κατόρθωσαν να μπουν νωρίς στη θέση του οδηγού, μετά από γκολ του Κλάους, που προήλθε από ασίστ του Γκουεντέ, στο 14ο λεπτό, για να έρθει ακόμα ένα γκολ στην εκκίνηση του 2ου ημιχρόνου, από τον Φίλιπ με κεφαλιά μετά από ωραία σέντρα του Σμιντ. Οι δύο αντίπαλοι είναι ισόβαθμοι στους 21 πόντους. Αξίζει να σημειωθεί, πως αυτή ήταν μόλις η 2η εκτός έδρας νίκη για τους φιλοξενούμενους φέτος και η πρώτη από τις 2 Νοεμβρίου όταν είχαν επικρατήσει κόντρα στην Κολωνία.