Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015

Της έκλεισε το σπίτι!!

Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μπανταλόνα πέταξε έξω από το Final 8 την οικοδέσποινα Γκραν Κανάρια και έκλεισε ραντεβού στα ημιτελικά του Κυπέλλου με τη Ρεάλ.

Της έκλεισε το σπίτι
Ένα επί μέρους σκορ 26-14 στην τελευταία περίοδο έφερε τα πάνω κάτω και χάρισε στην Μπανταλόνα τη νίκη με 74-67 απέναντι στην οικοδέσποινα του Final 8 Γκραν Κανάρια.

Ο Σέρχι Βιδάλ με 21 πόντους ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών, που το Σάββατο στις 22:30 θα αναμετρηθούν με τη Ρεάλ Μαδρίτης που νωρίτερα επιβλήθηκε 85-73 της Σαραγόσα. Ο Κάιλ Κούριτς με 19 πόντους πάλεψε περισσότερο από τους γηπεδούχους.

Στον άλλο ημιτελικό (20:00) θα αναμετρηθούν Μπαρτσελόνα και Ουνικάχα Μάλαγα.

Δεκάλεπτα: 16-11, 28-34, 53-48, 67-74.

Γκραν Κανάρια: Όλιβερ 9, Νιούλεϊ 8, Μπέλας 3, Μπάεθ 11, Κένταλ 9, Κούριτς 19, Ο’ Λίρι 4, Σάμερς 4, Σάλιν, Ουρτάσουν, Παουλί, Ταβάρες.

Μπανταλόνα: Βιδάλ 21, Γιόβετ 7, Μιράλες 4, Χάνα 8, Αμπάλδε 2, Σαβανέ 8, Κίρκσεϊ 2, Σουάρεθ 8, Μάλετ 12, Βεντούρα.*Πηγή: sport-fm.gr*