Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015

Σ-έξι Μπάγερν!! (video)

Με μια ακόμα ελκυστική εμφάνιση τη φετινή σεζόν η Μπάγερν Μονάχου διέσυρε 6-0 εκτός έδρας την Πάντερμπορν και συνεχίζει ακάθεκτη για τον τίτλο. Ισοφάρισε με γκολ του τερματοφύλακα η Άουγκσμπουργκ!

Σ-έξι Μπάγερν! (video)
Για μια ακόμα φορά η Μπάγερν Μονάχου ήταν ισοπεδωτική. Και μετά το Αμβούργο ξέσπασαν και στην έδρα της Πάντερμπον!

Οι Βαυαροί επικράτησαν 6-0 με πρωταγωνιστές την τριπλέτα Λεβαντόφσκι, Ρόμπεν, Ριμπερί και συνέχισε ακάθεκτη προς τον τίτλο, στο +11 από την δεύτερη Βόλφσμπουργκ.

Σοκ στις καθυστερήσεις για την Μπάγερν Λεβερκούζεν, με τον Χιτζ να γίνεται ο πρώτος τερματοφύλακας που σκοράρει στη Bundesliga από το 2006, χαρίζοντας την ισοπαλία 2-2 στην Άουγκσμπουργκ.

Στις καθυστερήσεις ισοφαρίστηκε και η Σάλκε στο παιχνίδι με την Βέρντερ Βρέμης, ενώ η Μάιντς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ νίκησε με σκορ 3-1 την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Ο Ντε Μπλάσις είχε την ασίστ στο τρίτο γκολ των γηπεδούχων, ενώ ο Καπίνο ήταν αναπληρωματικός.