Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015

Τα πάνω-κάτω στη Λιέγη!

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η Σταντάρ Λιέγης μετά τη νίκη της με 3-2 επί της Μπέβερεν για την 27η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος, αν και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το 82’.

Τα πάνω-κάτω στη Λιέγη
Παρότι η Μπέβερεν κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το 82', στην πρεμιέρα της 27ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος, με δυο γκολ σε τρία λεπτά η Σταντάρ Λιέγης πήρε τη νίκη με 3-2 και πλησίασε τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας!

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ρόουελ στο 17’, αλλά ο Εζέκιελ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 34’ πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Όμως ο Εμόντ στο 65’ ξαναέδωσε το προβάδισμα στην Μπέβερεν κάνοντας το 1-2.

Και ενώ η κατάσταση έδειχνε να γίνεται πολύ δύσκολη στο «Σταντ ντε Σλεσίν» για τους γηπεδούχους, ο Χαμάντ στο 83’ και ο Καρσελά-Γκονζάλες στο 85’ ανέτρεψαν πλήρως το σκηνικό και έδωσαν τη νίκη στην Σταντάρ Λιέγης με 3-2.