Δευτέρα 9 Μαρτίου 2015

«Κάζο» για τη Μάλαγα!!

Λίγες μέρες μετά τη μεγάλη νίκη επί της Αναντολού Εφές, η Ουνικάχα Μάλαγα ηττήθηκε με 80-76 από την ουραγό Μανρέσα, με αποτέλεσμα να… δώσει την πρωτιά στη Ρεάλ Μαδρίτης!

«Κάζο» για τη Μάλαγα!
Αυτό θα πει… κάζο! Ακόμα στους πανηγυρισμούς για τη μεγάλη νίκη επί της Αναντολού Εφές έμεινε η Ουνικάχα Μάλαγα, καθώς γνώρισε την ήττα με 80-76 στην έδρα της ουραγού Μανρέσα, με αποτέλεσμα να αφήσει τη Ρεάλ Μαδρίτης να την προσπεράσει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μάλιστα, στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφτασαν την υπέρ τους διαφορά στους 20 πόντους, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο +15 (70-55). Στο τέταρτο, η ομάδα του Πλάθα έκανε την αντεπίθεση, αλλά ήταν πλέον αργά και έτσι ήρθε αυτό το τελικό 80-76.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντεβάρ με 19 πόντους, ενώ από την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο TOP 16 της Ευρωλίγκας, που έπαιξε χωρίς τον τραυματία Κώστα Βασιλειάδη, ξεχώρισε ο Ράιαν Τούλσον με επίσης 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 49-32, 70-55-80-76