Δευτέρα 9 Μαρτίου 2015

Χρυσή αλλαγή ο «Κούλης» για Λεβερκούζεν!! (video)

Ο Έλληνας αμυντικός πέρασε αλλαγή στο 56ο λεπτό αντί του Σπάχιτς και στο 74’ άνοιξε τον δρόμο για την εκτός έδρας νίκη της Λεβερκούζεν επί της Πάντερμπορν με 3-0.

Χρυσή αλλαγή ο «Κούλης» για Λεβερκούζεν (video)
Σημαντική νίκη στην προσπάθεια της να πάρει μια θέση στην πρώτη τριάδα ή τουλάχιστον να κρατήσει την 4η θέση, πήρε η Μπάγερ Λεβερκούζεν που επικράτησε 3-0 στην Benteler Arena επί της Πάντερμπορν με τα γκολ του Κυριάκου Παπαδόπουλου με κεφαλιά στο 73ο λεπτό και του Σον στο 84ο και το 93ο.

Ο Έλληνας αμυντικός πέρασε αλλαγή στη θέση του Σπάχιτς στο 56ο λεπτό και στο 73ο λεπτό με κεφαλιά μετά από προσπάθεια του Κάστρο νίκησε τον Κρούσε, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία για το 0-1, ένα τέρμα που ήταν το πρώτο από τότε που φόρεσε τη φανέλα της ομάδας του Λεβερκούζεν στην Μπουντεσλίγκα (έχει κι ένα στο Κύπελλο). Από εκεί ο Σον ανέλαβε δράση και στο 84ο μετά από άλλη μια ασίστ του Κάστρο έκανε το 0-2. Ο Νοτιοκορεάτης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με ένα ακόμα γκολ, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας της ασπιρίνης με το 0-3.

Δείτε εδώ τα γκολ από το Πάντερμπορν-Μπάγερ Λεβερκούζεν

Νωρίτερα η Κολωνία, έκανε αποφασιστικό βήμα για την σωτηρία της, με το 4-2 σε βάρος της Αϊντραχτ και πλέον βρίσκεται πέντε πόντους πάνω από την 16η θέση. Ο Ντεϊβέρσον στο 29' άνοιξε το σκορ για την γηπεδούχο για να ισοφαρίσει ο Μάιερ στο 58ο λεπτό. Οι "τράγοι" ήταν καταιγιστικοί στο τελευταίο 20λεπτο και με τους Ρίισε 72', Οζάκο 79' και Ούτζα 82' έφτασαν στο 4-1. Ο Μάιερ απλά μείωσε σε 4-2 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.