Δευτέρα 6 Αυγούστου 2012

Ευρεία νίκη για τους Σιάτλ Σάουντερς!!

Γκολ και θέαμα για τους Σιάτλ Σάουντερς, οι οποίοι συνέτριψαν με 4-0 τους Λος Άντζελες Γκάλαξι σε αγώνα για το πρωτάθλημα του MLS.
Από νωρίς φάνηκε πως η ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ θα περάσει δύσκολη βραδιά. Άλλωστε ο Έντι Τζόνσον, πρώην επιθετικός του Άρη, άνοιξε το σκορ στο έκτο λεπτό με κεφαλιά. Στο 52ο ο Φρέντι Μοντέρο «ζωγράφισε» το 2-0 και στο 61ο λεπτό ο Άλεξ Χάσκεϊ σημείωσε το παρθενικό του γκολ στο βορειοαμερικανικό ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι δεν αρκέστηκαν στο 3-0, αφού ο Άντι Ρόουζ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 88ο λεπτό.
Σε άλλο ματς, οι Πόρτλαντ Τίμπερς και το Ντάλας έμειναν στο 1-1. Το σκορ άνοιξε στο 51ο λεπτό, όταν ο Σκοτ Σίλι εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Μπρεκ Σι, ο οποίος επέστρεψε στη δράση, έπειτα από απουσία δύο αγώνων. Είκοσι λεπτά αργότερα ο Τζακ Τζιούσμπερι ισοφάρισε με το καλύτερο γκολ της αναμέτρησης.