Δευτέρα 6 Αυγούστου 2012

Άστοχη η Ρεάλ Μαδρίτης!!

Δημιούργησε πλειάδα ευκαιριών, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με το ισχνό 2-1 της Σάντος Λαγκούνα σε φιλική αναμέτρηση, η οποία διεξήχθη στο Λας Βέγκας.
Η «βασίλισσα» πίεσε την αντίπαλη εστία από το πρώτο μέχρι το 90ό λεπτό. Ωστόσο μόλις στο 72ο λεπτό πέτυχε το νικητήριο γκολ, όταν ο κορυφαίος του γηπέδου, Κακά, με εκτέλεση κόρνερ βρήκε τον Καρίμ Μπενζεμά. Αυτός σούταρε πάνω στον Οσγουάλντο Σάντσεζ, τερματοφύλακα των Μεξικανών, αλλά ο Σάμι Κεντίρα έδωσε νέο νόημα στα γκολ με… κεφαλιές και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Το σκορ είχε ανοίξει ο Τσάβι Αλόνσο στο 14ο λεπτό με μακρινό σουτ, το οποίο… έσκισε τα δίχτυα. Στο 25ο λεπτό ισοφάρισε ο Κρίστιαν Σουάρεζ για τη Σάντος, η οποία ήταν απειλητική αποκλειστικά στο πρώτο ημίχρονο.

πηγή: onsports.gr