Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Χριστόπουλος: «Μπορούσαμε και πιο εύκολα τον Άρη»

Ικανοποιημένος από την νίκη (2-1) του ΠΑΣ Γιάννινα σε μια δύσκολη έδρα, όπως αυτή του Άρη, εμφανίστηκε ο Γιάννης Χριστόπουλος.

Μιλώντας μετά το τέλος του ματς, ο τεχνικός των Ηπειρωτών σημείωσε επίσης ότι η νίκη θα μπορούσε να έρθει πιο εύκολα για την ομάδα του, ωστόσο κράτησε το θετικό αποτέλεσμα κι όχι το λιγότερο μυαλωμένο παιχνίδι των παικτών του στο δεύτερο μέρος.

Αναλυτικά, όσα είπε στην συνέντευξη Τύπου:

«Ηταν μία πολύ σημαντική νίκη για μας. Πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να κερδίσουμε πιο εύκολα. Δεν μπορούμε να μείνουμε άλλο σε αυτή τη νίκη όμως, γιατί το Σάββατο έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον ΟΦΗ στην έδρα μας.

Είναι δύσκολη έδρα το Χαριλάου. Η στρατηγική που ακολουθήσαμε ήταν η κατάλληλη. Θα μπορούσαμε από το πρώτο μέρος να κάνουμε τα πράγματα πιο εύκολα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε το γκολ, αλλά μπορούσαμε και εμείς να πετύχουμε ακόμη ένα γκολ.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου παίξαμε περισσότερο με καρδιά παρά με μυαλό και είχαμε το μυαλό μας στην επίθεση, παρά στην άμυνα. Πρέπει να μείνουμε ταπεινοί»