Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Και τώρα… Μίλαν!

Με συνοπτικές διαδικασίες η Λάτσιο επικράτησε 2-0 στο «Ολίμπικο» της Πεσκάρα, ανέβηκε στην τρίτη θέση και πλέον σκέφτεται το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τη Μίλαν.

Και τώρα… Μίλαν
Ένα μόλις ημίχρονο χρειάστηκε η Λάτσιο για ξεπεράσει το… εμπόδιο της Πεσκάρα και να ανέβει στην 3η θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα.

Οι «λατσιάλι» επικράτησαν 2-0 στο «Ολίμπικο» για την 26η αγωνιστική της Serie A και πλέον επικεντρώνονται στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Μίλαν, ώστε να εδραιωθεί στη θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.

Στον αντίποδα η Πεσκάρα δεν μπόρεσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στη Ρώμη και παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Η Λάτσιο ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση, καθώς θέλησε από το ξεκίνημα να «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη. Ο Ραντού στο 29ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «λατσιάλι» και ο Λούλιτς έξι λεπτά αργότερα έκανε το 2-0, που έμελλε να είναι το αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έριξαν τον ρυθμό τους και υπερασπίστηκαν το υπέρ τους σκορ και τη νίκη.