Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

Γίνονται ακόμα... θαύματα;

Νέες υποψίες ότι συμβαίνουν και σήμερα θαύματα μοίρασε η ΚΠΡ! Η μόνιμη φετινή κάτοικος του ισογείου της Premier League τάβλιασε και τη Σάντερλαντ (3-1) κι απέκτησε σοβαρές ελπίδες παραμονής!

Γίνονται ακόμα… θαύματα;
Αν το διπλό της περασμένης βδομάδας στο Σαουθάμπτον ήταν φιλί ζωής για την ΚΠΡ, η σημερινή νίκη της επί της Σάντερλαντ (3-1) ήταν σοβαρός προάγγελος… ανάστασης για την ομάδα του Χάρι Ρέντναπ. Με τρία γκολ λοιπόν από τις μεταγραφές του Γενάρη (Ρεμί, Τάουνσεντ, Τζίνας) η ουραγός της Premier League γύρισε το ματς με τις «μαύρες γάτες» και δεν απέκτησε απλά συγκάτοικο στον πάτο (τη Ρέντινγκ). Αλλά και σοβαρότατες ελπίδες πλέον για παραμονή.

QPR vs Sunderland 3:1 GOALS HIGHLIGHTS από UCL2410

Την ίδια ώρα η νέα συγκάτοικος που λέγαμε -η Ρέντινγκ- συνέχιζε να κάνει ό,τι μπορεί για να πέσει. Κι αυτό διότι η ομάδα του Μπράιαν ΜακΝτέρμοντ προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μπέικερ, ωστόσο αποδείχθηκε ότι η Άστον Βίλα δεν ήταν… για τα δόντια της. Οι βελτιωμένοι «χωριάτες» έφεραν τούμπα το ματς πριν καν κλείσει το ημίχρονο (με γκολ των Μπεντέκε και Αγκπονλαχόρ) και με το 2-1 βγήκαν από την επικίνδυνη ζώνη.

HQ - Reading vs Aston Villa 1:2 GOALS HIGHLIGHTS από UCL2410

Όλα αυτά ενώ η Γουέστ Μπρομ έκανε τη δική της ανατροπή απέναντι στη Σουόνσι (2-1) και σκαρφάλωνε στην έβδομη θέση και η Σαουθάμπτον πρέπει ν’ ανάψει ένα κεράκι στο μπόι του Μπόρουτς (που απέκρουσε πέναλτι του Χολτ στις καθυστερήσεις) για το 0-0 που απέσπασε στην έδρα της Νόριτς.

West Brom vs Swansea 2:1 GOALS HIGHLIGHTS από UCL2410