Τετάρτη 22 Μαΐου 2013

Έκαναν το θαύμα τους Καντού και Τρινκιέρι!!

Μεγάλη πρόκριση στο έβδομο ματς μέσα στη Σαρδηνία απέναντι στη Σάσαρι πανηγύρισε η Καντού του Αντρέα Τρινκιέρι.

Έκαναν το θαύμα τους Καντού και Τρινκιέρι
Η Καντού έκανε την έκπληξη και νικώντας με 97-95 τη Σάσαρι μέσα στη Σαρδηνία την απέκλεισε με 4-3 στον πρώτο γύρο των ιταλικών play offs. Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι, που είχε τερματίσει έβδομη στην κανονική περίοδο, ήταν καλύτερη από τους δεύτερους του πίνακα κι έφτασε στη νίκη έχοντας επτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και κορυφαίο τον Τζο Ράγκλαντ με 20 πόντους.

Ο Μπούτσι Θόρντον και ο Τράβις Ντίνερ είχαν από 18 πόντους για τη Σάσαρι, που στην τέταρτη περίοδο κατάφερε να ανατρέψει διψήφια διαφορά, αλλά δέχτηκε τους τρεις τελευταίους πόντους του αγώνα.

Αντίπαλος της Καντού στα ημιτελικά θα είναι με μειονέκτημα έδρας ο νικητής του ζευγαριού Βίρτους Ρόμα-Ρέτζιο Εμίλια. Πηγή: sport-fm.gr