Κυριακή 26 Μαΐου 2013

MLS: Χατ τρικ για Μάρκο Ντι Βάιο!! (videos)

Εννέα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα του MLS συμπλήρωσε ο Μάρκο Ντι Βάιο, καθώς πέτυχε τρία στο 5-3 των Μόντρεαλ Ίμπακτ σε βάρος των Φιλαδέλφεια Γιούνιον.
O 22χρονος Άντριου Βέγκνερ και ο Μπλέικ Σμιθ πέτυχαν τα άλλα δύο γκολ του καναδικού συλλόγου, ο οποίος ανέβηκε στη δεύτερη θέση της ανατολικής περιφέρειας της βορειοαμερικανικής λίγκας ποδοσφαίρου. Παράλληλα, το Ντάλας ξέφυγε στη βαθμολογία της Δύσης μετά το 1-0 εναντίον των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, σκορ που διαμορφώθηκε κατόπιν πανέμορφης προσπάθειας του Φαμπιάν Καστίγιο εντός της μεγάλης περιοχής στο 33ο λεπτό, ενώ οι Πόρτλαντ Τίμπερς ανέβηκαν στη δεύτερη θέση της Δύσης κερδίζοντας με 2-0 την Ντι Σι Γιουνάιτεντ στο «RFK Stadium» χάρη σε γκολ των Ρόντνεϊ Ουάλας και Ντάρλινγκτον Νάγκμπε.
Νίκη με 2-0 πήραν επίσης οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον σε βάρος του Τορόντο, καθώς ο Ντιέγκο Φαγκούντεζ άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό και ο Χουάν Αγκουντέλο βρήκε δίχτυα στο 93ο, όπως και οι Κολοράντο Ράπιντς επί της Σίβας ΗΠΑ, η οποία έμεινε χωρίς για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι! Τέλος, η Ρεάλ Σολτ Λέικ παραχώρησε 1-1 στους Σικάγο Φάιρ, αν και προηγήθηκε στο 78ο λεπτό με τον Αλβάρο Σαμπόριο, καθώς ο 25χρονος Κουίνσι Αμαρίκουα ισοφάρισε στο 84ο.