Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2013

Και τώρα… τρέχει!!

Σε μπελάδες μπήκε ο Πανηλειακός μετά και την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τον Αχαρναϊκό, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Football League.

Και τώρα… τρέχει!
Δεν έκλεισε καλά το 2013 ο Πανηλειακός καθώς ηττήθηκε 3-1 στην έδρα του Αχαρναϊκού και βυθίστηκε στην 11η θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου της Football League.

Με αυτή την απώλεια βαθμών οι παίκτες του Θοδωρή Βαγγόπουλου θα πρέπει να ανησυχούν διότι βρέθηκαν στις τελευταίες θέσεις και κινδυνεύουν.

Αντίθετα οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Βαζάκα με την νίκη που πέτυχαν πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα και ατενίζουν διαφορετικά τη συνέχεια.

Όσο αναφορά το παιχνίδι ο Νεόφυτος με τα δυο γκολ που πέτυχε στο 58΄και στο 91' ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, ενώ στο 81΄με εκτέλεση πέναλτι ο Ντάλας είχε σφραγίσει την νίκη για τους γηπεδούχους.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπιτάνγκ.