Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

Αυτή τα πλήρωσε όλα…!!

Σε βαριά ήττα υποχρέωσε η Αϊντχόφεν την Ουτρέχτη μέσα στην έδρα της (5-1) στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής, ξεσπώντας για τις δύο συνεχόμενες ήττες.

Αυτή τα πλήρωσε όλα…
Στην Ουτρέχτη ξέσπασε η Αϊντχόφεν, υποχρεώνοντας την σε βαριά ήττα (5-1), μετά τα έξι τέρματα που δέχτηκε από την Φίτεσε την προηγούμενη αγωνιστική της Eredivisie, αλλά και τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του Europa League μετά την ήττα της από την Τσερνομόρετς.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος ανοίγοντας το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μάχερ.

Ο Ντεπάι διπλασίασε το σκορ δέκα λεπτά αργότερα (13’) για να κάνει ο Λοκάντια το 3-0 στο 30’.

Το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης διαμόρφωσε ο Ντεπάι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, το οποίο ήρθε με εκτέλεση πέναλτι στο 33’.

Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπούλθουις στο 73’, ενώ έπαιζαν με δέκα παίκτες, ύστερα από την αποβολή του Ντε Ρίντερ στο 69’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το τελικό σκορ της αναμέτρησης (5-1) διαμόρφωσε ο Μάχερ στις καθυστερήσεις 92' , ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με εννιά παίκτες.