Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2013

Αργεντινή: Στα γρήγορα η Ρασίνγκ Κλουμπ!! (videos)

Με 2-0 σε βάρος της Γοδόι Κρουζ του Μαρτίν Παλέρμο ολοκλήρωσε η Ρασίνγκ Κλουμπ του Σεμπαστιάν Σάχα την Inicial της Αργεντινής.
Μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο 20άχρονος Μπρούνο Ζουκουλίνι, ενώ στο 26ο ο Ντιέγκο Βιγιάρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Αμφότεροι οι σκόρερ αντιμετώπισαν πρόβλημα τραυματισμού στη συνέχεια της αναμέτρησης, αλλά ο πρώην γκολκίπερ της ΑΕΚ, Σεμπαστιάν Σάχα, διατήρησε το «μηδέν» με σημαντικές επεμβάσεις, οπότε η Γοδόι παρέμεινε στην «καυτή» ζώνη της τριετής κατάταξης.
Σε άλλο ματς της τελευταίας αγωνιστικής της Inicial, η Μπελγκράνο κυριάρχησε επί των Ολ Μπόις, αλλά αρκέστηκε σε ισχνό 1-0, το οποίο κράτησε τους ηττημένους κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Ο 33χρονος Ουρουγουανός, Κάρλος Μπουένο, σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 38ο λεπτό.
6
Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.