Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

Ρέφαρε!!

Γρήγορα φαίνεται πως άφησε πίσω την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής η Χέρακλες, που επικράτησε εντός έδρας 2-1 της Βάαλβαϊκ και απομακρύνθηκε από τις επικίνδυνες θέσεις.

Ρέφαρε!
Η Χέρακλες αντιμετώπιζε για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ολλανδίας την Βάαλβαϊκ την οποία και νίκησε με 2-1 και άφησε πίσω την ήττα της προηγούμενης αναμέτρησης με την Φίτεσε.

Οι γηπεδούχοι, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πήραν το τρίποντο που τους απομακρύνει από τις επικίνδυνες θέσεις και τους φέρνει στην μέση της βαθμολογίας και πιο συγκεκριμένα στην ένατη.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στην 15η θέση με 19 πόντους και κινδυνεύουν.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Λίνσεν στο 41' έκανε το 1-0, για να έρθει ο Ουθ στο 54' και να κλειδώσει την νίκη για την Χέρακλες. Το μόνο που κατάφερε η Βάαλβαϊκ ήταν να μειώσει στο 67΄με τον Σετ για το τελικό 2-1.