Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

Με το… τρία!!

Ούτε τρία λεπτά δεν περίμεναν οι φίλοι της Λιλ για να πανηγυρίσουν το γκολ που επανέφερε την ομάδα τους στις νίκες επί της Σοσό για την 24η αγωνιστική της Ligue 1.

Με το… τρία (video)
Στο άψε σβήσε «καθάρισε» τη Σοσό η Λιλ και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα με 2-0 στην 24η αγωνιστική της Ligue 1.

Ο Ορίτζι στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη της Λιλ, ενώ τη χαριστική βολή έδωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μέντες.

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Βαλενσιέν η οποία επικράτησε με 2-1 της Νις και παλεύει ακόμα για την έξοδό της απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Αντίθετα, σε γκέλα που μειώνει την απόστασή της απ’ αυτήν έπεσε η Ρεν η οποία ηττήθηκε με 3-1 απ’ την ουραγό της βαθμολογίας, Αζαξιό.

Φόρτες και Αγίτε οδήγησαν την Ρεμς σε άνετη νίκη επί της Γκίνγκαμπ, η οποία προηγήθηκε όμως δεν κατάφερε να το κρατήσει μένοντας πέντε βαθμούς πάνω απ’ τη γραμμή του υποβιβασμού.

Την ευκαιρία να πάρει το τρίποντο που θα τη βγάλει από… μπελάδες υποβιβασμού έχασε και η Εβιάν, η οποία ήρθε ισόπαλη με την Μονπελιέ παρότι προηγήθηκε και αγωνίστηκε για 20 περίπου λεπτά με παίκτη παραπάνω.