Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

Και ευχαριστημένοι είναι…!!

Στο παρά πέντε γλύτωσε η Χέρακλες, η οποία πήρε το βαθμό της ισοπαλίας –εντός έδρας- από την Καμπούρ στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Και ευχαριστημένοι είναι…
Τα χειρότερα γλύτωσε η Χέρακλες η οποία κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας στο προτελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με την Καμπούρ (1-1) στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Μανού (23') εκμεταλλευόμενοι την αδράνεια των παικτών της Χέρακλες. Οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-0 στα αποδυτήρια, ωστόσο με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έκαναν περισσότερες ευκαιρίες χωρίς να βρίσκουν δίχτυα.

Λυτρωτής για την Χέρακλες ήταν ο Βίρικ, ο οποίος ισοφάρισε στο 89', δίνοντας στην ομάδα του τον βαθμό της ισοφάρισης.