Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

Στην αρχή και στο τέλος…!!

Αρκετά νωρίς (στο 6') άνοιξε το σκορ η Οσασούνα επί της Χετάφε, η οποία για 84 λεπτά προσπαθούσε να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0, όμως οι γηπεδούχοι στο τέλος έγραψαν το τελικό 2-0.

Στην αρχή και στο τέλος…
Βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Οσασούνα, η οποία επικράτησε με σκορ 2-0 της Χετάφε για την 23η αγωνιστική της Primera Division.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6’ χάρη στο εξαιρετικό γκολ που πέτυχε ο Οριόλ Τόρες, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των Μαδριλένων και κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στα υπόλοιπα λεπτά, μέχρι και το 88’, και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να μεγαλώσουν περισσότερο το σκορ, αλλά δεν τα κατάφεραν για διάφορους λόγους να βρουν τις εστίες.

Τελικά δύο λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του 90λεπτου, ο Ρομπέρτο Τόρες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και έγραψε το τελικό 2-0.