Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2014

Κόλαση!!

Χαμένα πέναλτι. Κόκκινες. Φάσεις εκατέρωθεν! Η Λουντογκόρετς σε ένα ματς-κόλαση νίκησε 1-0 εκτός έδρας την Λάτσιο για τους «32» του Europa League και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους «16».

Κόλαση!
Ένα ματς που τα είχε όλα!

Σε μία αναμέτρηση που δεν ήξερες από πού θα έρθει και τι θα προκύψει, η Λουντογκόρετς νίκησε 1-0 εκτός έδρας την Λάτσιο για την φάση των «32» και είναι ένα 90λεπτο μακριά από το να προκριθεί στους «16».

Το μοναδικό γκολ του αγώνα το πέτυχε ο Ρομάν Μπέζιακ λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 45’.

Πιο πριν όμως, στο 9’, ο Ντίακοφ είχε χάσει πέναλτι για τους νικητές. Απ’ ό,τι φαίνεται ωστόσο, τον ζήλεψε και ο Φελίπε Άντερσον των «λατσιάλι» , ο οποίος αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 50’ και έχασε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα.

Τέλος, και οι δύο ομάδες τελείωσαν με παίκτη λιγότερο, δείχνοντας το πάθος που υπήρχε για τη νίκη. Σε μία εβδομάδα από τώρα, στις 27/2, θα γίνει ο επαναληπτικός στην έδρα της Λουντογκόρετς, στην Βουλγαρία. Πηγή: sport-fm.gr