Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2014

Ο Αντριάνο είχε… διαφορετική άποψη!!

Όταν έχεις τον Αντριάνο δεν φοβάσαι! Αυτό απέδειξε για ακόμη μια φορά ο επιθετικός της Σαχτάρ καθώς με τέρμα που πέτυχε στο 65΄ έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1) κόντρα στην γηπεδούχο Βικτόρια Πλζεν.

Ο Αντριάνο είχε… διαφορετική άποψη!
Αν και προηγήθηκε, μέσα στην έδρας της, η Βικτόρια Πλζεν κόντρα στην Σαχτάρ αυτό δεν της αρκούσε.

Και αυτό γιατί ο Αντριάνο με σουτ μέσα από την περιοχή έφερε το παιχνίδια στα ίσια (1-1) και μετέφερε την πρόκριση για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ στην Ουκρανία.

Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης και με τις δυο ομάδες να αναλώνονται σε παιχνίδι κέντρου. Όμως στο δεύτερο μισό όλα άλλαξαν όταν στο 62΄ο Τελς άνοιξε το σκορ αλλά και το ρυθμό του ματς.

Ωστόσο τρία λεπτά κατάφερε και κράτησε το προβάδισμα της η Βικτόρια Πλζεν καθώς ο Αντριάνο στο 65΄έγραψε το τελικό 1-1.

Οι δυο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές του στον επαναληπτικό της Ουκρανίας όπου και ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει το ζευγάρι Λιόν-Τσερνομόρετς. Πηγή: sport-fm.gr