Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2014

Κάλλιο αργά, παρά ποτέ…!!

Μπορεί να άργησε να βάλει γκολ η Άλκμααρ εναντίον της Σλόβαν Λίμπερετς, αλλά τα κατάφερε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και με το 1-0 πήρε το προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Κάλλιο αργά, παρά ποτέ…
Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις, η Άλκμααρ πήρε την νίκη επί της Σλόβαν Λίμπερετς (1-0) και μπορεί να ονειρεύεται την πρόκρισή της στην φάση των «16» του Γιουρόπα Λιγκ.

Από τα πρώτα λεπτά του ματς και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, αλλά καμία δεν μπόρεσε να το κάνει, μέχρι το 89’.

Με σκόρερ λοιπόν τον αρχηγό της, Βιερβέργκερ, η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους της διοργάνωσης, κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας.

Η ομάδα του Άντβοκαατ είχε τερματίσει πρώτη στον όμιλό της, ενώ ο σύλλογος από την Τσεχία πήρε το εισιτήριο για τους «32» της διοργάνωσης, στην τελευταία αγωνιστική.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα γίνει στην Ολλανδία, ενώ όποια ομάδα περάσει θα αντιμετωπίσει μία εκ των Ανζί-Γκενκ.

Πηγή: sport-fm.gr