Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου 2014

Εδώ είναι… Ανδαλουσία!

Στην Ανδαλουσία δεν «παίζεις». Η Μάριμπορ έκανε ότι ήταν να κάνει στην Σλοβενία αλλά στην ρεβάνς, η Σεβίλλη την «πάτησε» και με σκορ 2-1 πήρε την πρόκριση για τον... «εμφύλιο» με την Μπέτις.

Εδώ είναι… Ανδαλουσία
Η Μάριμπορ πάλεψε όσο μπορούσε στην πρώτη αναμέτρηση παίρνοντας την ισοπαλία, αλλά με το που πάτησε το πόδι της στην Ισπανία και συγκεκριμένα στην Ανδαλουσία η υπόθεση πρόκριση αυτομάτως κρίθηκε.

Η Σεβίλλη «κατάπιε» τους φιλοξενούμενους στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» με τέρματα των Ρέγες (42’) και Γκαμέιρο (59’), πολύ πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ. Η Μάριμπορ δεν είχε πατήσει την περιοχή των γηπεδούχων για 90 λεπτά, πράγμα που έκανε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με επιτυχία. Το τέμρα, πέτυχε ο Βρσίτς, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει την τέλεια εικόνα των «ερυθρόλευκων» και τίποτα παραπάνω.

Πλέον, η Σεβίλλη θα βρει στον δρόμο για τους «16» την μισητή Μπέτις και το μεγάλο ντέρμπι της Ανδαλουσίας μεταφέρεται και σε ευρωπαϊκό επίπεδο.Πηγή: sport-fm.gr