Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Αυτά γίνονταν πριν… 84 χρόνια!! (video)

Το να βάλεις τρία γκολ σε δέκα λεπτά είναι εντυπωσιακό. Αλλά έχει ξαναγίνει. Αντίθετα, το να βρεθεί η Χαλ στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας (μετά το 3-0 επί της Σάντερλαντ) έχει να συμβεί από το 1930

Αυτά γίνονταν πριν… 84 χρόνια! (video)
Τη μεγαλύτερη διάκριση της ιστορίας της (πέραν των ανόδων από μικρότερες κατηγορίες) επανέλαβε η Χαλ!

Οι «τίγρεις» δάγκωσαν άσχημα τη Σάντερλαντ με 3-0 και πανηγύρισαν την πρόκρισή τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας μετά από 84 ολόκληρα χρόνια!

Ενώ η ομάδα του Νάτσο Σκόκο (με βασικό τον ίδιο) χτυπούσε στα ίσια το ματς, οι γηπεδούχοι ξαφνικά… δαιμονίστηκαν. Και σκοράροντας τρία γκολ σε δέκα λεπτά (με τον Ντέιβις στο 68’, τον Μέιλερ στο 72’ και τον Φράιατ στο 77’) έφτασαν σε μια εντυπωσιακή νίκη.

Πήραν, έτσι, το τρίτο εισιτήριο για την επόμενη φάση -όπου έχουν πλέον εξαιρετικές πιθανότητες να συνεχίσουν την εκπληκτική τους πορεία. Κι αυτό διότι το τελευταίο τους εμπόδιο για τον τελικό του «Γουέμπλεϊ» θα είναι η (κατώτερης κατηγορίας) Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.