Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Καραγκούνη, μας «καθάρισαν»!!

Αγωνίστηκε βασικός, προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την … τριάρα! Η Χέρενφεν νίκησε 3-0 την Τσβόλε του Θανάση Καραγκούνη και συνεχίζει να βρίσκεται στα πλέι-οφ της Eredivisie.

Καραγκούνη, μας «καθάρισαν»!
Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και παράλληλα, τις νίκες η Χέρενφεν. Αυτή τη φορά, παρέσυρε και τον Θανάση Καραγκούνη!

Η ομάδα του Μάρκο Φαν Μπάστεν καθάρισε 3-0 την Τσβόλε του άλλοτε παίκτη του Ατρόμητου, πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και θα διεκδικήσει μέχρι τέλους την έξοδό της στην Ευρώπη.

Από την άλλη, ο Έλληνας μέσος και οι συμπαίκτες του με αυτή την ήττα μένουν αρκετά πίσω από τις θέσεις που δίνουν... εισιτήριο για το Europa League.

Κεφάλι στο σκορ πήραν με τον Μπασασικόγλου λίγα λεπτά πριν το ημίχρονο, ενώ ο Φαν Λα Πάρρα στο 68’ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στο 68.

Τέλος, το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο μόνιμος σκόρερ της ομάδας, Φινμπόγκασον στο 77’ - μετά από πολύ ωραία πάσα του Λα Πάρρα- και έφτασε τα 22 γκολ στο πρωτάθλημα. Πηγή: sport-fm.gr