Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Κανείς δεν χάρηκε…!

Στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1) έμειναν η Βααλβάικ με την Άντο Ντεν Χάαγκ στην έδρα της πρώτης στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Κανείς δεν χάρηκε…
Καμία εκ των Βααλβάικ και Άντο Ντεν Χάαγκ δεν χάρηκε στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες που… βρίσκονται στη ζώνη των play out έμειναν στο (1-1) με τους παίκτες της Ντεν Χάαγκ ωστόσο να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο πιο δυνατά και να ανοίγουν το σκορ.

Πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Άλμπεργκ, ο οποίος στο 17’ έκανε το 1-0. Ωστόσο, πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου η Βααλβάικ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Κάστελεν στο 42’.

Στο δεύτερο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Αυτή ήταν η τέταρτη αναμέτρηση που η Βααλβάικ απέχει από το τρίποντο της νίκης.