Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Άγιαξ, φυλάξου!!

Δεν πρόκειται να αφήσει ήσυχο τον Άγιαξ! Η Φίτεσε νίκησε 2-1 την Μπρέντα εκτός έδρας, έκανε το 3Χ3 στα τελευταία παιχνίδια και έστειλε μήνυμα στον «Αίαντα» πως δεν παίζει μόνος του για τίτλο.

Άγιαξ, φυλάξου!
Μένουν οκτώ αγωνιστικές και δεν πρόκειται να αφήσει ήσυχο τον Άγιαξ στην διεκδίκηση του τίτλου της Eredivisie!

Η Φίτεσε επικράτησε 2-1 της Μπρέντα εκτός έδρας, για την 27η αγωνιστική, σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της και βρίσκεται μόλις πέντε βήματα πίσω από τον «Αίαντα».

Αντίθετα, οι γηπεδούχοι, παρόλο που ηττήθηκαν, δεν ανησυχούν ιδιαίτερα, καθώς βρίσκονται σε απόσταση ασφαλείας από τις περιπέτειες του υποβιβασμού.

Το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Λαμπιάντ πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, μόλις στο 8’, αλλά την ισοφάριση για την ομάδα του Γκούντελιτς πέτυχε ο Μπιούις με πέναλτι δύο λεπτά αργότερα.

Λίγο πριν το ημίχρονο, όμως, ο Ιάπωνας Μάικ Χαβενάρ σημείωσε το δεύτερο γκολ για τους «κιτρινόμαυρους» και παράλληλα, του επέτρεψε να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης.