Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

«Δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ σε κακό σημείο»

Στην επίτευξη του δεύτερου τέρματος του Παναθηναϊκού σε κακό χρονικό σημείο απέδωσε τη συντριβή του Άρη στη Λεωφόρο ο Σούλης Παπαδόπουλος.

Ο τεχνικός των «κιτρινόμαυρων» τόνισε πως έπρεπε οι παίκτες του να ήταν πιο προσεκτικοί, αφού μετά το 4-1 το ματς δεν αντέχει σε κριτική.

Αναλυτικά: «Μείναμε πίσω στο σκορ και, παρά το χαμένο πέναλτι, καταφέραμε να απαντήσουμε. Στη συνέχεια, όμως, δεχτήκαμε ακόμα ένα τέρμα σε πολύ κακό χρονικό σημείο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και εκεί νομίζω κρίθηκε όλο το παιχνίδι.

Αν και νομίζω ότι ήταν δίκαιη η νίκη του Παναθηναϊκού, καθοριστική φάση δεν είναι το πέναλτι, αλλά το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Αν μπορούμε να σταθούμε κάπου, είναι ότι θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί. Δεύτερη φορά δεχόμαστε γκολ στο τέλος του ημιχρόνου. Εκεί κρίθηκε το παιχνίδι, μετά μπήκαν άλλα δύο γκολ και τελείωσαν όλα».