Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

«Καταιγίδα» στη Γένοβα!

Πραγματική «καταιγίδα» για ένα ημίχρονο η Σαμπντόρια, πήρε και… σήκωσε τη Λιβόρνο (4-2), που έκανε το λάθος να προηγηθεί με δύο γκολ διαφορά στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα.

«Καταιγίδα» στη Γένοβα
Χάρη σε ένα «δαιμονισμένο» δεύτερο ημίχρονο η Σαμπντόρια προχώρησε με νίκη 4-2 κόντρα στη Λιβόρνο σε ματς για την 27η αγωνιστική της Seria A. Η ομάδα της Γένοβας τα βρήκε δύσκολα μόνο για 45 λεπτά απέναντι στη Σαουόλο, με την εμφάνισή της στο δεύτερο μέρος, όμως, πήρε το «τρίποντο που ουσιαστικά της αφαιρεί το όποιο άγχος σχετικά με το αν θα παραμείνει ή όχι στην κατηγορία, αφού έφθασε στους 24 βαθμούς.

Στη «μάχη» για την παραμονή, υπήρξαν αντίθετα συναισθήματα για Κιέβο και Μπολόνια. Η πρώτη πήρε τεράστια νίκη, 2-1 την Τζένοα του Γιάννη Φετφατζίδη, χάρη σε δύο γκολ του Παλόσι, το νικητήριο μάλιστα στις καθυστερήσεις κι έτσι, ξεπέρασε στην Μπολόνια του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου, που πλέον κινδυνεύει πολύ σοβαρά.

Παρά την πίεση που άσκησε σχεδόν σε όλο το ματς, η Μπολόνια έμεινε στο 0-0 κόντρα στην σχεδόν υποβιβασμένη Σασουόλο και γίνεται έτσι… φαβορί να την ακολουθήσει στη Serie B.

Έστω και δύσκολα, η Ίντερ επικράτησε με σκορ 1-0 της Τορίνο (30’ Παλάσιο), ενώ η Λάτσιο υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ήττα (0-1) από την Αταλάντα.