Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Βίγια, ο «φονιάς»!! (video)

Ο… δυνατός σκόρερ δεν θέλει χρόνο. Θέλει τρόπο. Και ο Νταβίντ Βίγια έδειξε το πώς. Με δύο «απανωτά» γκολ, «καθάρισε» για λογαριασμό της Ατλέτικο Μαδρίτης κόντρα στη Θέλτα (2-0).

Βίγια, ο «φονιάς»! (video)
Ο Ντιέγκο Κόστα έλειπε. Το Βίγο δεν το λες και την πιο φιλόξενη έδρα. Κι όμως η Ατλέτικο Μαδρίτης δεν «μάσησε» και με οδηγό τον Νταβίντ Βίγια επικράτησε 2-0 της Θέλτα, προσπερνώντας την Μπαρτσελόνα (+1) και πιάνοντας την Ρεάλ στην κορυφή, με τη «βασίλισσα» να έχει ένα ματς λιγότερο.

Η αλήθεια είναι πάντως πως οι «ροχιμπλάνκος» τα βρήκαν… μπαστούνια στο πρώτο μέρος, αφού δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν απειλητικές καταστάσεις για την εστία των γηπεδούχων.

Μέσα σε διάστημα δύο λεπτών, ο Ισπανός επιθετικός των Μαδριλένων «καθάρισε»! Στο 62’ εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην αντίπαλη άμυνα, βγήκε τετ-α-τετ και με υπέροχο τελείωμα άνοιξε το σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό σκορ με νέο «όμορφο» πλασέ. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με την Θέλτα να μην μπορεί να αντιδράσει και τους πρωτευουσιάνους να φεύγουν νικητές!

Celta Vigo 0-2 Atletico Madrid - David Villa από Goals_Arena