Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Δεν τη σώζει ούτε ο Λέτο!

Ολοταχώς για τη Serie B οδεύει η Κατάνια του Σεμπάστιαν Λέτο, καθώς έφερε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κάλιαρι. Στη 19η θέση της βαθμολογίας βρίσκονται οι γηπεδούχοι.

Δεν τη σώζει ούτε ο Λέτο
«Τι να σου κάνω, που δεν είμαι Θεός», πρέπει να σκεφτόταν ο Σεμπάστιαν Λέτο, που παρότι πέρασε αλλαγή στην αναμέτρηση της Κατάνια με την Κάλιαρι (1-1) δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Η γηπεδούχος κατάλαβε ότι τα περιθώρια έχουν στενέψει, καθώς είδε την Κάλιαρι να προηγείται στο 52’ με τέρμα το Βετσίνο. Παρ΄όλα αυτά δεν παρέδωσε τα όπλα και μόλις λίγα λεπτά μετά την είσοδο του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι ισοφάρισε στο 62ο λεπτό με τον Μπεργκέζιο. Αυτή, βέβαια, ήταν η μόνη αντίδρασή της, κόντρα σε μία ομάδα που αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 73'.

Πλέον η ομάδα του Αργεντινού βρίσκεται σε δυσχερή θέση και συγκεκριμένα στην 19η θέση της Serie A με 19 βαθμούς, ενώ χαρακτηριστικό της αδυναμίας της είναι τα 20 γκολ που έχει πετύχει τη φετινή χρονιά στο πρωτάθλημα.

Από την άλλη, η Κάλιαρι έχει «μαξιλαράκι» ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη, βρισκόμενη επτά βαθμούς μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στη Serie B.